UROLOGICKÉ ODDĚLENÍ - pavilon V
Primář:
MUDr. Staněk Roman
553 766 620
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Vrchní sestra:
Beinhauerová Alena
553 766 622
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Důležité kontakty a telefonní čísla
zástupce primáře 553 766 621
urologická ambulance (výsledky) 553 766 632
dokumentární pracovnice 553 766 623
Návštěvní hodiny

Denně od 14:30 do 17:00 hodin.

CHARAKTERISTIKA ODDĚLENÍ

Urologické oddělení v Opavě patří mezi nejstarší oddělení na Moravě. V současnosti je umístěno do nového pavilonu chirurgických oborů. Urologické oddělení má jednu stanici s 25 lůžky, 4 všeobecné urologické ambulance a jednu odbornou urodynamickou a endoskopickou ambulanci. Operační zákroky jsou prováděny na vysoce specializovaném endourologickém sále, na centrální operačních sálech a na ambulantních sálcích pavilonu V. Pokoje se třemi lůžky jsou vybaveny samostatným sociálním zařízením s možností zapůjčení televizorů. Důraz je kladen na minimálně invazivní urologii, endoskopii. Vybavením patříme mezi přední urologická pracoviště, zejména v oblasti řešení urolitiázy (močových kamenů). Za pomocí LASERu (v současné době jsou v ČR již jen další dvě pracoviště v Praze) odstraňujeme konkrementy (kamínky) z dutého systému ledvin a močovodů, případně i v močovém měchýři.

Endoskopické zákroky na ledvinách, v močovodech, močovém měchýři, prostatě a močové trubici provádíme na specializovaném endourologickém sále, kde využíváme nejmodernější technologie při použití endoskopických urologických nástrojů.

Operační zákroky vyžadující řez provádíme na centrálních operačních sálech pavilonu V. Pacienti vyžadující po provedeném operačním zákroku intenzivní péči jsou zajištěni na centrální Jednotce intenzivní péče,rovněž umístěné v pavilonu V. Provoz oddělení je zajištěn 7 lékaři s II. atestací a jedním lékařem v přípravě na atestaci EAU.

Na všeobecné urologické ambulanci poskytujeme širokou škálu odborné péče. Základní vyšetření, ultrazvukové vyšetření ledvin, močového měchýře, prostaty, varlat, tříselné krajiny u dospělých i dětí. Ambulantně provádíme drobné zákroky na zevním genitálu, odstranění výrůstků, kondylomat, plastické úpravy zevního genitálu a některé punkční výkony. Spektrum vyšetření sahá od problematiky onkologie, infekcí, litiázy, močových dysfunkcí, inkontinence, erektilní dysfunkce, andrologie až k základním vyšetřením pro infertilitu (neplodnost). Pro lepší informovanost pacientů před operačním výkonem jsme připravili informované souhlasy s popisem průběhu hospitalizace a charakteristikou operačního zákroku.

Endoskopická a urodynamická ambulance slouží k invazivním vyšetřením močového měchýře a k funkčnímu vyšetření močové inkontinence (pomočování), prostaty a vyšetření pánevního dna.

Anorektální manometrie je funkční gastroenterologické, které využívá i naše pracoviště v diagnostice poruch močového měchýře po úrazech míchy a vyšetření poruchy udržení stolice (ať už ve smyslu zácpy nebo úniku stolice). Toto vyšetření provádíme v rámci našeho zaměření pro dysfunkce pánevního dna po indikaci proktologa či gastroenterologa i pro tyto dva specializované obory.

Lékaři urologického oddělení Opava mají zkušenosti se zahraničích pobytů, kde se účastnili odborných stáží a kongresů. Sami se podílejí na vzdělávání lékařů svými přednáškami a publikacemi na regionální, celostátní i mezinárodní úrovni, jsou členy českých a mezinárodních odborných společností (Česká urologická společnost, International Continence Society, American Endourology Asociation, Česká urogynekologická společnost).

Urologické oddělení v Opavě patří mezi několik málo klinických pracovišť v ČR, účastnících se mezinárodních celosvětových klinických výzkumných projektů.

ODDĚLENÍ V MÉDIÍCH
VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA

Web od Linelab.