Od 1. září dojde ke změně místa očkovacího centra Slezské nemocnice v Opavě. Z důvodu zahájení výuky na Slezské univerzitě, kde doposud očkování veřejnosti probíhá, se očkovací centrum přesouvá od září do Obecního domu na Ostrožné ulici (bývalá budova Komerční banky).

Očkování zůstává v nezměněném rozsahu a počítá s kapacitou 250 aplikací denně. Samozřejmostí je bezbariérový přístup pro méně mobilní zájemce o očkování. Jedná se o boční vchod do budovy z ulice Beethovenova, kde je k dispozici výtah.

K parkování je možné využít běžné parkovací plochy v bezprostřední blízkosti Obecního domu (Beethovenova, sady Svobody) nebo velké parkoviště náměstí Svobody přes cestu (bývalé autobusové nádraží). Velkou výhodou je navíc snadná dostupnost očkovacího místa městskou hromadnou dopravou – zastávka Olbrichova.

„Chtěl bych především poděkovat zástupcům Slezské univerzity za velkou vstřícnost a poskytnutí prostor fakulty veřejných politik, kde jsme bez větších problémů provozovali očkovací místo od 1. února letošního roku, a které bude plně funkční až do konce prázdnin. Nové prostory jsme vybírali velmi pečlivě a díky aktivnímu přístupu vedení Magistrátu města Opavy, včetně pana primátora, jsme se rozhodli pro budovu Obecního domu v samotném centru Opavy. Výhodou je snadná dostupnost nejen autem, ale i MHD a pěšky. Věřím, že očkovací místo bude fungovat i nadále stejně bezproblémově jako doposud na Slezské univerzitě. Očkovací místa tak bude i od září provozovat Slezská nemocnice dvě – Obecní dům v Opavě a Zámek Kravaře.“ Komentuje chystanou změnu ředitel Slezské nemocnice Ing. Karel Siebert, MBA.

Provozní doba očkovacího místa bude stejná jako na Slezské univerzitě:

Pondělí, Středa              10:00 - 18:00
Úterý, Čtvrtek, Pátek      08:00 - 16:00

 

 

Případné změny budou vždy včas avizovány na stránkách Slezské nemocnice v záložce OČKOVÁNÍ PROTI ONEMOCNĚNÍ COVID-19 V OPAVĚ (DĚTI, DOSPĚLÍ)

 

Monika Kunčarová, tisková mluvčí
Telefon: 553 766 402, 739 675 346
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Web od Linelab.