Náhlé úmrtí opavského senátora MUDr. Mgr. Vladimíra Plačka, MBA zasáhlo řadu zaměstnanců Slezské nemocnice v Opavě včetně jejího vedení. Lékař Vladimír Plaček v nemocnici působil na oddělení patologie v letech 1990 až 1995.

 

Právě Vladimíru Plačkovi se podařilo ze sklepů nemocnice na světlo světa vytáhnout staré preparáty, na kterých profesor Alois Materna v dobách první i druhé republiky vzdělával kolegy lékaře.

Vladimír Plaček na obnově preparátů pracoval téměř tři roky, jak vzpomněl před několika týdny, když Slezskou nemocnici navštívil se senátory Parlamentu ČR z Výboru pro záležitosti Evropské unie. „Obnova muzea mi zabrala téměř tři toky. Všechny preparáty vytáhnout ze sklepa, očistit, přeložit nápisy, které nebyly pouze v latině, ale také němčině, kde znám pouze slůvka Gutten tag, bylo náročné. Práci komplikoval fakt, že důsledné uklízečky nápisy otíraly od prachu a byly téměř nečitelné,“ zavzpomínal na svá léta ve Slezské nemocnici lékař Vladimír Plaček.

Vedení nemocnice i kolegové z oddělení vyjadřují pozůstalým soustrast. „Vladimíra Plačka jsem si vážil pro jeho pracovitost, elán a věčně dobrou náladu. Byl skvělým kolegou a hodným člověkem s nekonečnou touhou pomáhat slabším. Nikdy by mě nenapadlo, že nás Vladimír, který byl velkým sportovcem, opustí tak brzy. Jeho odchod je ztrátou pro celé Opavsko,“ uvedl ředitel Slezské nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Jiří Krušina,
mluvčí SNO a SZZ Krnov
telefon: 724 014 860

    

Web od Linelab.