Patnáct vojáků v uniformách obsadilo čekárnu Hematologicko-transfuzního oddělení Slezské nemocnice v Opavě. Nešlo o žádné taktické cvičení, nýbrž o skutečnou akci.

Vojáci z 53. pluku průzkumu a elektronického boje přišli darovat krev. „Muži v uniformách ostatní dárce trošičku překvapili. S ostatními čekajícími je ale spojovala chuť nezištně pomoci. Mezi vojáky bylo 7 zkušených dárců a 8 prvodárců,“ řekl primář oddělení Lukáš Stejskal.

 

Vojáci si pomyslný teambuilding pochvalovali. „Akce se vydařila a mohu slíbit, že přijdeme zase,“ prozradil jeden ze sympaťáků v uniformě.

Vedení Slezské nemocnice v Opavě si váží všech dárců krve i plazmy, kteří nezištně darují krev v transfuzním oddělení na Olomoucké ulici. „I přes rychlý pokrok vědy a medicíny zůstává lidská krev stále nenahraditelnou tekutinou. Právě díky dárcům krve a krevních složek, kteří přichází do transfuzního centra naší nemocnice, můžeme provádět plánované i akutní operace velkého rozsahu, kdy u pacientů dochází k velkým krevním ztrátám a je nutno krev doplnit. V praxi to znamená, že každý z dárců se skutečně podílí na záchraně života pacientů z našeho regionu. Za to patří všem dárcům velké poděkování,“ nechal se slyšet ředitel Slezské nemocnice v Opavě MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice v Opavě připravuje na 14. února Valentýnský odběr.

Jiří Krušina,
mluvčí SNO a SZZ Krnov
telefon: 724 014 860


Web od Linelab.