Slezská nemocnice v Opavě otevírá doposud zavřenou branku z ulice Olomoucká. Důvodem uzavření bylo doporučení bezpečnostního auditu a ochrana pacientů a zaměstnanců nemocnice. Vlivem více vchodů do nemocnice se areál stává průchozí pro různé skupiny bezdomovců a jiných nezvaných hostů. Díky této skutečnosti vedení nemocnice často řešilo bezpečnost s policií. 

Protože je ale hodně návštěvníků nemocnice, kteří přijíždí trolejbusem a mají tak zastávku téměř u branky, rozhodlo se vedení Slezské nemocnice najít přijatelný kompromis. Branka bude od pondělí 8. 3. otevřena částečně v omezeném režimu.

Vstup z ulice Olomoucká bude zpřístupněn výlučně v pracovních dnech v době od 6:00 do 15:30 hodin. Z hlediska bezpečnosti bude příchod do areálu brankou monitorován kamerovým systémem. Rozšíření o další vstupy do areálu nemocnice (mimo hlavní bránu), případně prodloužení intervalu vstupu branky z ulice Olomoucké, není z výše uvedených bezpečnostních důvodů v žádném případě možné realizovat.

„Slezská nemocnice se trvale snaží poskytovat co nejkvalitnější péči nejen z lékařského hlediska, ale také v rámci možností i z hlediska komfortu pro pacienty a návštěvníky nemocnice. Proto jsme rozhodli o zpřístupnění areálu nemocnice pro veřejnost také z ulice Olomoucká, i přes určitá úskalí.“ Vysvětluje otevření branky Ing. Karel Siebert, MBA, ředitel Slezské nemocnice.

 

Monika Kunčarová, tisková mluvčí
Telefon: 553 766 402, 739 675 346
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Web od Linelab.