OPAVA 28. 7. 2015 - Slezská nemocnice v Opavě je zase o něco modernější. Po dvou letech, třech měsících a sedmnácti dnech, které uplynuly od poklepání základního kamene, skončila výstavba nového interního pavilonu N. Slavnostního otevření se dnes (28. 7.) zúčastnil také hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák a náměstek hejtmana MSK Jiří Martinek.

 

„Když jsme v dubnu 2013 stáli v těchto místech a slavnostně poklepali na základní kámen budoucí stavby, říkal jsem, že bychom se tady měli sejít znovu v roce 2015, tentokrát na slavnostním otevření pavilonu. Těší mě, že se vše podařilo dokonce i s předstihem. Moderní pavilon za 290 milionů korun se podařilo financovat z 85% z evropských peněz, 15 procent dofinancoval kraj. Slezská nemocnice je důležitým zdravotnickým zařízením s rozsáhlou spádovou oblastí, která je z pozice kraje velmi významná," sdělil hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

„Jsme velmi rádi, že se daří ještě s předstihem zprovoznit pavilon interních oborů. Zde patří díky nejen firmě Metrostav, ale zejména Moravskoslezskému kraji za investici této akce a koordinaci všech prací a efektivní řešení vzniklých problémů,“ uvedl ředitel nemocnice Ladislav Václavec a doplnil: „Ve Slezské nemocnici v Opavě se poskytuje špičková péče. Nový, moderní pavilon nejen ještě zlepší tuto péči, ale také výrazně zvýší pohodlí pro pacienty a zdravotnický personál. Vedle příjemných, vzdušných prostorů s kompletně novým vybavením na pacienty čekají třeba i nové postele nebo sociální zařízení a klimatizace na pokojích. Nemocnice tímto zařízením nejen dotáhla, ale myslím, že i předběhla standart moderních fakultních nemocnic. Pacienti jistě ocení krásné prostředí, ve kterém budou léčeni.“

Všechny práce finišují. Cílem je v co nejkratší době (do konce prázdnin) přestěhovat pacienty ze starých nevyhovujících prostorů. „Tady nás čeká další kus práce, aby se podařilo zajistit dostatek financí pro přestavbu pavilonu L tak, aby odpovídal všem standardům moderního léčebného prostředí,“ poznamenal ředitel nemocnice Václavec.

Do nové budovy se kromě interny bude stěhovat i plicní oddělení. Poskytování zdravotní péče v moderním pavilonu bude vedle větší spokojenosti pacientů generovat také velké úspory v energiích nebo logistice zásobování.

Pavilon N se nachází v prostorech, kde kdysi stávaly buňky městské policie, a je propojen se současným interním pavilonem L. Jeho výstavbu, která probíhala za plného provozu nemocnice, realizovala firma Metrostav a.s. a stála více než 200 milionů korun. Za dalších zhruba 47 milionů bylo nakoupeno přístrojové vybavení.

Daniel Svoboda
Tiskový mluvčí SNO

   
         
                                                                 


Web od Linelab.