Čtvrtý ročník akce nazvané Opavské pediatrické dny se uskutečnil o právě uplynulém víkendu v Opavě. Událost si nenechali ujít pediatři z našeho regionu i dalších koutů České republiky. Tak jako v minulosti bylo hlavní myšlenkou odborné setkání kolegů s následným společenským programem.

Účastníky ve Slezské nemocnici přivítal její ředitel MUDr. Ladislav Václavec, MBA: „Pediatrů je dnes v celé republice nedostatek. Jsem rád, že právě dětské oddělení naší nemocnice organizuje pediatrické dny a sjíždí se na ně kolegové z celé republiky proto, aby si mohli vyměnit odborné zkušenosti.“

Lékaři i sestry se po prohlídce dětského oddělení a nemocnice vydali na Slezskou univerzitu v Opavě, kde je čekal několikahodinový seminář. „Program byl letos zaměřen na zajímavé a netypické případy našich dětských pacientů, s nimiž se na našich odděleních a v našich ambulancích setkáváme, a o kterých je vhodné diskutovat,“ sdělil hlavní organizátor akce primář dětského oddělení SN v Opavě MUDr. Dalibor Hudec, MBA.

V pátek večer mohli účastníci semináře společně s kolegy z nemocnice zhlédnout v Loutkovém divadle premiéru divadelního představení „Byl jednou jeden král“ v podání souboru LASKA. „LASKA je zkratka pro Lékařský A Sesterský Kolektiv Amatérů. Ten vznikl v roce 2011 a jistou raritou je, že jeho členy jsou lékaři a sestry výhradně z dětského oddělení Slezské nemocnice. Tato pohádka je již čtvrtou nastudovanou hrou po „Něhurce a 5 trpaslících“, „Mrazíkovi“ a „Princezně se zlatou hvězdou,“ řekl primář Hudec.

Po představení se kolegové setkali při společenském večeru v prostorách Kulturního domu Na Rybníčku. V sobotu všechny čekala prohlídka statutárního města Opava a společný oběd.

Pozn. Historicky první ročník Opavských pediatrických dnů se konal v roce 2009 na popud tehdejší primářky dětského oddělení MUDr. Dagmar Prejdové a primáře dětského oddělení nemocnice v Ústí nad Orlicí MUDr. Luďka Ryby.

Jiří Krušina,
mluvčí SNO a SZZ Krnov
telefon: 724 014 860


Web od Linelab.