Slezská nemocnice v Opavě spolu s Moravskoslezským krajem a Kongregací milosrdných sester řeší dlouhodobý problém parkování v areálu nemocnice. Možným řešením je výstavba parkovacího domu, ke kterému je již zpracována předběžná studie. V této chvíli probíhá připomínkování navržené studie a aktivní hledání investora.

Ředitel nemocnice Ing. Karel Siebert, MBA považuje řešení problému parkování za jednu z priorit v rámci neustálého zkvalitňování poskytované péče a celkového komfortu pacientům i návštěvníkům nemocničního areálu.

„Problém parkování je v naší nemocnici dlouhodobý. Bohužel situace není lepší ani v ostatních okolních nemocnicích. Z tohoto důvodu již delší dobu spolu s MSK a Kongregací usilovně pracujeme a hledáme řešení, jak zvýšit parkovací kapacitu pro naše pacienty. Navržený parkovací dům na pozemku současného parkoviště je optimálním řešením.“  Komentuje ředitel nemocnice zvolené řešení.

Rovněž krajský úřad našeho kraje si situaci uvědomuje a řeší tento problém napříč v celém kraji. „Vybudování parkovacího domu v naší nemocnici v Opavě zapadá do koncepce řešení nedostatku parkovacích míst v našich krajských městech a obcích. Stejný problém řešíme u nemocnice v Havířově, kde jsme se dohodli s vedením města, že městu převedeme pozemky a město vybuduje parkoviště. V Opavě je velmi dobrá spolupráce s Kongregací milosrdných sester, která vlastní pozemky pro budoucí parkovací dům. Věřím, že se dohodneme, jak bude parkovací dům umístěn a jak bude vypadat. Následně začneme s přípravou projektové dokumentace a věřím, že v roce 2024 začne dohodnutý investor stavět. U nemocnice tak vznikne 253 parkovacích míst, což je trojnásobek stávající kapacity“. Doplňuje náměstek hejtmana kraje pro investice a financování Ing. Jaroslav Kania.

 

Slezská nemocnice v letošním roce dále pokračuje v započaté rekonstrukci pavilonů a plánuje také následující stavební investice:

  • V současnosti již probíhající rekonstrukce starého pavilonu (L) interních oborů – multioborové ambulance, lůžkové oddělení neurologie. Dokončení je plánováno v roce 2023 a cena této investice je 180 milionů korun.
  • Rekonstrukce pavilonu S – infekční oddělení. Plánovaná realizace začne v červenci 2022. Na opravu pavilonu získala nemocnice 45 milionů korun z evropských dotací v programu React a deset milionů poskytne z vlastních prostředků. Rekonstruovány budou vnitřní rozvody vody a tepla, podlahy, omítky, hygienické požadavky apod.
  • Vnitřní přestavba pavilonu M (dětské oddělení) se bude týkat hlavně hygienických požadavků a s realizací se počítá v červenci 2022. Zde nemocnice uvolní z vlastních prostředků 7 milionů korun.
  • Kompletní rekonstrukce pavilonu onkologie. Se zahájením se počítá v listopadu 2022 a realizace potrvá 8 měsíců. Předpokládaná cena rekonstrukce je 45 milionů korun a celá částka bude poskytnuta z prostředků Moravskoslezského kraje.
  • Koridory mezi pavilony nemocnice. Na první větev (spojení pavilonu S, V a N) je momentálně vypsána veřejná zakázka. Hodnota realizace předběžně dosahuje částky 160 milionů korun s předpokládanou dobou zahájení 11/2022.

Plánované stavební investice opět posouvají Slezskou nemocnici, největší nemocnici zřizovanou Moravskoslezským krajem, k ještě vyššímu standardu komplexně poskytované péče.  

 

Monika Kunčarová, tisková mluvčí
Telefon: 553 766 402, 739 675 346
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Web od Linelab.