Pavilon L, vybudovaný na přelomu 19. a 20. století, má po rozsáhlé rekonstrukci, která celá stála Moravskoslezský kraj, coby zřizovatele nemocnice, 242 milionů korun, SNO poskytla 25 milionů korun na vnitřní vybavení a přístroje.

Jeho slavnostní otevření se uskutečnilo ve čtvrtek 4. ledna za účasti hostů, kterými byli hejtman MSK Jan Krkoška, náměstek hejtmana pro oblast financí, investic a majetku Jaroslav Kania, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Martin Gebauer, vedoucí odboru zdravotnictví MSK Lukáš Chalás, první náměstek primátora Opavy Michal Kokošek, vedení SNO, ale též zástupců vedení regionálních poboček zdravotních pojišťoven či ředitelů nemocnic. 

Pavilon L má v přízemí umístěny opět plicní ambulance, v prvním a druhém patře je umístěno oddělení neurologie, nově jsou ve druhém podlaží zákrokové sály, gastroenterologické ambulance. Ve třetím poschodí bude mít své místo paliativní péče, dále jsou tam prostory pro personál a nová rohová zasedací místnost, určená pro potřeby celé nemocnice.

"Děkuji všem, kteří se na projektu administrativně i finančně podíleli, hlavně Moravskoslezskému kraji, jsem rád, že jsme mohli jeden z nejstarších nemocničních pavilonů konečně rekonstruovat a nabídnout nyní nové moderní prostory našim zdravotníkům a pacientům," uvedl ředitel Slezské nemocnice Karel Siebert.


Web od Linelab.