Milé překvapení přichystal pacientům i zaměstnancům Geriatricko-doléčovacího oddělení (GDO) Slezské nemocnice primátor Opavy Ing. Tomáš Navrátil. Jako vůbec první politik přišel na toto pracoviště, předal dárkové koše sestrám a rozdal drobné dárečky pacientům. „V nemocnici pracuji řadu let a mohu s jistotou říci, že jste první primátor, který přišel na naše oddělení sám o své vůli, aniž by něco potřeboval,“ vysekla primátorovi poklonu primářka GDO MUDr. Ingrid Rýznarová.

První muž Opavy měl v plánu před Vánocemi nemocnici navštívit. GDO si vybral po konzultaci s šéfredaktorem hlásky Mgr. Romanem Konečným a mluvčím nemocnice. „Určitě bych nejraději navštívil všechna oddělení, ale z časových důvodů to není reálné. Kolega měl na tomto oddělení babičku, kde se o ni několik týdnů až do jejího odchodu vzorně starali. Proto mě s mluvčím nemocnice přesvědčili, že právě GDO stojí za návštěvu,“ sdělil primátor Navrátil.

Ten popřál krásné svátky všem pacientům. Některé dojal k slzám. „Pane primátore, já jsem spadla ze schodů a zlomila si rameno. Proto jsem tady. Ale tak krásně se o mě starají,“ řekla seniorka Anička a pokračovala: „Hlavně buďte zdravý a moc se nežeňte. Život pak strašně rychle letí.“

Primátor si vyslechl plány o stěhování oddělení i budování relaxačního parčíku. Primářce Rýznarové a náměstkyni ošetřovatelské péče Mgr. Haně Hozové slíbil, že se město do projektu zapojí. „Jsem překvapený s jakou láskou se na GDO starají o naše starší spoluobčany, případně vážně nemocné pacienty. Lékařky i sestry mají můj ohromný respekt a uznání. Chápu jejich plány s cílem rozvíjet geriatrickou a paliativní péči na Opavsku a za město mohu říci, že budeme nápomocni. Všichni totiž jednou zestárneme a určitě bude fajn, když se třeba i o nás budou starat úžasní lidé v důstojných prostorách,“ dodal Navrátil.

Jiří Krušina,
mluvčí SNO a SZZ Krnov
telefon: 724 014 860


Web od Linelab.