OPAVA/KRNOV 15. 5. 2015 - Slezská nemocnice v Opavě, díky projektu financovaného z evropských dotací „Nákup lůžek a matrací do nemocnic zřizovaných Moravskoslezským krajem“, dostala celkem 169 souprav základního vybavení nemocničního pokoje pro pacienty -  nemocniční lůžka a noční stolky. Cílem projektu je zvýšení kvality poskytované péče a zkrácení doby hospitalizace v nemocnicích řízených Moravskoslezským krajem.

 

„Moderně vybavené pokoje velmi oceňují nejen pacienti, ale i ošetřovatelský personál, kterému elektricky ovladatelná lůžka pomáhají k poskytování kvalitní a bezpečné ošetřovatelské péče,“ vysvětluje přínos nových setů ředitel opavské nemocnice Ladislav Václavec a pokračuje: „Díky tomuto projektu bude mít nemocnice v Opavě takřka 60% nových lůžek na standardních odděleních pro dospělé pacienty. Za naše pacienty a ošetřovatelský personál vyslovujeme zřizovateli Krajskému úřadu MSK velké poděkování.“

„Nemocnice průběžně lůžkový fond obnovují, rychlost obnovy však závisí na financích. Nákup nových postelí proto většinou upozaďují před nákupy zdravotnické techniky nutné k poskytnutí kvalitní zdravotní péče pacientovi. Obnovit lůžkový fond nemocnic v takovém rozsahu jako nyní jsme mohli díky finančním prostředkům z Evropské unie. Ta hradí pětaosmdesát procent nákladů, zbytek spolufinancuje Moravskoslezský kraj,“ řekl náměstek moravskoslezského hejtmana pro zdravotnictví Jiří Martinek.

„Lůžka jsou elektricky polohovatelná, mají nastavitelnou výšku a jsou vybavena příslušenstvím, jako je antidekubitní matrace, manipulační hrazdička, infuzní stojan a na obou stranách sklopné postranice. Část z nich má navíc k využití i další drobné příslušenství jako je držák na berle, úchyt na odložení močové lahve apod. Nemocniční stolek je uzamykatelný a má sklopnou jídelní desku“, doplnila na závěr přínos nových lůžek náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Hanková.

Daniel Svoboda
Tiskový mluvčí SNO


Web od Linelab.