Městský strážník a celkem už tři další pracovníci dohlíží ve Slezské nemocnici od nového roku na zajištění bezpečnosti a pořádku. Nemocnice tak může značně časově rozšířit ochranu personálu, osob a majetku.

Loni v srpnu přijala Slezská nemocnice první posilu k městskému strážníkovi. Další dva  bezpečnostní pracovníci nastoupili od ledna letošního roku, z nich jeden získal zkušenosti jako člen bezpečnostní agentury a vystudoval vojenskou zdravotní školu, další je bývalý příslušník Policie ČR, kde léta působil.

Účelem práce bezpečnostních pracovníků ve Slezské nemocnici v Opavě je předcházet mimořádným a krizovým situacím. Pracovníci působí na registru pavilonu V, pohybují se v prostorách urgentního příjmu, příjmové ambulance interní, chirurgické a rovněž jsou dle požadavků na zajištění bezpečnosti přivoláni zdravotníky na jakékoli pracoviště SNO.

“Podařilo se nám rozšířit tým o další posily pro ochranu bezpečí osob a majetku naší nemocnice, a jsem za to rád, mohou tak být v nemocnici k dispozici o náročných víkendech v nepřetržitém denním i nočním provozu pro ochranu nemocničního personálu. Spolupracují s ostrahou SNO, Policií ČR a městskou policií. Budeme i dále posilovat bezpečnost v nemocnici, která je důležitá pro zaměstnance a pacienty,” uvedl ředitel Slezské nemocnice Karel Siebert. 


Web od Linelab.