Ve Slezské nemocnici v Opavě proběhla v rámci zkvalitňování poskytované péče revitalizace nemocničních lůžek v hodnotě přes 2 milióny korun. Magistrát města Opavy revitalizaci finančně podpořil formou investiční, účelově určené dotace z rozpočtu statutárního města Opavy ve výši půl miliónu korun. Nová moderní lůžka tak v této chvíli užívají pacienti na oddělení gynekologie, chirurgie, infekčním oddělení, ORL, ortopedie a urologie. Nová lůžka, která splňují požadavky nejmodernější zdravotnické péče, zvyšují komfort nejen pacientům při jejich pobytu v nemocnici, ale hlavně usnadňují práci zdravotníkům v této nelehké době.

V pátek 12. února proběhlo setkání ředitele Slezské nemocnice Ing. Karla Sieberta, MBA s primátorem města Opavy Ing. Tomášem Navrátilem u nových nemocničních lůžek.

„Jsem rád, že spolupráce se statutárním městem Opava funguje v nadstandardním režimu a můžeme se tak spolehnout na podporu města v rámci současných možností. V dnešní době, kdy jsou všichni pod tlakem a těžce zkoušení celosvětovou pandemií, se snažíme dělat vše pro to, abychom co nejvíce zkvalitnili poskytovanou péči a co nejvíce usnadnili práci nemocničnímu personálu. Proto bych rád poděkoval za poskytnutí nemalého finančního příspěvku panu primátorovi Ing. Tomáši Navrátilovi. Jsem velmi rád, že si magistrát uvědomuje vážnost situace ve zdravotnictví a hledá možnosti, jak co nejvíce přispět k usnadnění současného stavu a odlehčení složité situaci v nemocnici.“ Komentuje setkání s primátorem ředitel Slezské nemocnice Ing. Karel Siebert, MBA.

Primátor města Opavy Ing. Tomáš Navrátil k setkání dodává: „Práce zdravotníků si nesmírně vážím a jsem rád, že se nám i v tomto případě podařilo Slezskou nemocnici podpořit. Lékaři a sestry si určitě zaslouží neustálé zlepšování podmínek pro práci a pacienti tak získávají větší komfort při léčbě. V podpoře nemocnice budeme pokračovat i nadále.“

 

Monika Kunčarová, tisková mluvčí
Telefon: 553 766 402, 739 675 346
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Web od Linelab.